Netmahal Nasıl Kaldırılır? (Kesin Çözüm)

101
Bu sayfa 816 kez görüntülendi.

netmahal-nasil-kaldirilir-kesin-cozum

Bir çok kullanıcının tarayıcılarına bulaşan Netmahal’den nasıl kurtulacağınızı adım adım anlatıyorum.

 1. Öncelikle bilgisayarı “Güvenli Mod” ile açmanızı tavsiye ederim.
 2. Windows XP – Windows Vista ve Windows 7 kullanıcıları “Ctrl+Alt+Del” ile Windows 8 kullanıcıları “Ctrl+Alt+Shift” düğmelerine basarak “Görev Yöneticisi” penceresini açınız.
 3. Windows XP – Windows Vista ve Windows 7 kullanıcıları “İşlemler” sekmesinin sol altında yer alan “Tüm Kullanıcı İşlemlerini Göster” kutucuğunu işaretleyiniz. Windows 8 kullanıcıları ise “Görev Yöneticisi” içindeki “Ayrıntılar” bölümünü tıklayınız.
 4. ntsvc.exe dosyası netmahal’e aittir. Üzerine sağ tuş ile tıklayın ve “Görevi/İşlemi Sonlandıra” basınız.
 5. Eğer “ntsvc.exe” dosyası yoksa; Windowsunuz Türkçe ise “C:\Kullanıcılar\[KullanıcıAdınız]\AppData\Roaming\ntsvc” Windowsunuz İngilizce ise “C:\Users\[KullanıcıAdınız]\AppData\Roaming\ntsvc” adlı klasörleri bulup siliniz. Eğer silemiyorsanız görev yöneticisinde var ve siz görememişsiniz demektir. Tekrar Görev Yöneticisine gelin orada “ntsvc.exe” dosyasını sonlandırın ve ntsvc klasörüne tekrar gelerek bu klasörü siliniz.
 6. Windows+r” düğmesine basarak açılan kutucuğa “regedit“yazınız. Kayıt Defteriniz açılacaktır.
 7. Kayıt Defterinde “Bilgisayar” yazısına her arama yapmak için tıklamalısınız. Şimdi ilk aramamızı yapmak için Bilgisayar’a tıklayın ve ardından “Ctrl+f” veya “Düzen–>Bul” yapınız.
 8. 64 bit işletim sisteminiz varsa BUL’a “explorerEx64.dll“, 32 bit işletim sisteminiz varsa “explorerEx.dll” yazın ve arama düğmesine bir defa basınız.
 9. Bulunan kayıtları sağ tıklayıp ve siliniz. Ardından “F3” düğmesine basarak, arama sonlanıp hiçbir şey bulamayana kadar devam edin ve bulduğunuz tüm verileri siliniz.
 10. Kayıt defterindeki arama tamamlandı yazdığında durunuz.
 11. Kayıt Defterinden Bilgisayara tıklayın ardından “Ctrl+f” ve Şimdi BUL’dan 64 bit sahipleri “RtMenu64.dll“, 32 bit sahipleri “RtMenu.dll” kelimelesini aratınız.
 12. Bulunan kayıtları siliniz, “F3” ile bitene kadar uygulayınız ve kayıt defterindeki arama tamamlandı yazdığında durunuz.
 13. Kayıt Defterinden Bilgisayara tıklayınız ardından “Ctrl+f” ve Şimdi BUL’dan “Netmahal” kelimesini aratınız.
 14. Bulunan kayıtları siliniz, “F3” ile bitene kadar uygulayınız. Kayıt defterindeki arama tamamlandı yazdığında durunuz.
 15. Silme işlemleri bitince bilgisayarımızı yeniden başlatınız.
 16. Klasör seçeneklerinden gizli dosyaları göster demeyi unutmayınız. “C:\Windows\System32” altında “GroupPolicy” adlı klasörü bulunuz.
 17. C:\Windows\System32” altında “GroupPolicy” içinde “Machine” klasörü bulunmakta, “Machine” içinde de “Registry” dosyası vardır. “Registry.pol” dosyasını siliniz veya “GroupPolicy” klasörünün tamamını da silebilirsiniz.
 18. Silmeniz gereken diğer bir dosya da “C:\ProgramData\ntuser.pol” dosyasıdır bunu da bulup siliniz.
 19. Masaüztünüzde veya başlat menüsünde bulunan “Chrome” simgesine sağ tıklayıp “Özellikler” sekmesine giriniz ve orada yazan “Hedef” kutusunun içeriğini “C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe” olacak şekilde değiştirin ve uygulaya butonuna basınız.

Yukarıdaki işlemleri sırası ile yaptığınız takdirde “Netmahal” den kurtulmuş olacaksınız.

Bu sayfa 816 kez görüntülendi.

101 YORUMLAR

 1. Yazı için çok teşekkürler şu beladan bir türlü kurtulamadık. 11. maddede aratıp bulduğumuz ve silin dediğiniz şeylerden birinde hata veriyor sürekli silinmiyor. Var mıdır çözümü?

     • o dosyayı silmeden de devam edebiliyorsunuz.. başka bir yardım buldum bunun aynısı nerdeyse hemen hemen . ama çok teşekkür ederim bu bilgiler için..
      .
      .
      .
      .
      6- Kayıt Defterinde Bilgisayar yazısına her arama yapmak için tıklamalısınız. Şimdi ilk aramamızı yapmak için Bilgisayar’a tıklayın ve ardından Ctrl+f veya Düzen–>Bul yapın
      7- 64 bit işletim sisteminiz varsa BUL’a explorerEx64.dll, 32 bit işletim sisteminiz varsa explorerEx.dll yazın ve arama düğmesine bir defa basın

      8- Bulunan kayıtları sağ tıklayın ve silin ardından F3 düğmesine basarak arama sonlanıp hiçbir şey bulamayana kadar devam edin ve bulduğunuz tüm verileri silin.
      9- Kayıt defterindeki arama tamamlandı yazdığında durun şimdi yeni kelimeye geçiyoruz.
      10- Kayıt Defterinden Bilgisayara Tıklayın ardından Ctrl+f, Şimdi BUL’dan 64 bit sahipleri RtMenu64.dll, 32 bit sahipleri RtMenu.dll kelimelerini aratsınlar
      11- Bulunan kayıtları silin, F3 ile bitene kadar uygulayın,Kayıt defterindeki arama tamamlandı yazdığında durun
      12- Kayıt Defterinden Bilgisayara Tıklayın ardından Ctrl+f, Şimdi BUL’dan Netmahal kelimesini aratın
      13- Bulunan kayıtları silin, F3 ile bitene kadar uygulayın,Kayıt defterindeki arama tamamlandı yazdığında durun
      14- Kısaca Bul u kullanarak neleri sildik kafası karışanlar için kısaca özetlemek istiyorum;
      64 bit işletim sistemi kullanlar explorerEx64.dll , RtMenu64.dll ve Netmahal kayıtlarını sildi
      32 bit işletim sistemi kullananlar ise ;
      explorerEx.dll , RtMenu.dll ve Netmahal kayıtlarını sildi
      Gördüğünüz gibi kafa karıştıracak bir şey değil
      15- Silme işlemleri bitince bilgisayarımızı yeniden başlatalım
      16- Bilgisayarımız yeniden başladıysa C:\Users\[KullaniciAdiniz]\AppData\Roaming klasörüne gidelim. Baştan söyliyeyim bu klasör gizlidir. Gizli Klasörleri Açarak ancak bu dosyayı görebilirsiniz.
      17- C:\Users\[KullaniciAdiniz]\AppData\Roaming içinde Macwebtoise isimli bir klasör olacak, Macwebtoise klasörünü silin. Eğer klasör silinemiyorsa bu klasörü açıp tek tek silin eğer o da olmuyorsa hangi dosya silinmiyorsa Kayıt Defterinden Ctrl+f ile ismi yazıp silin, dosyanın silinmemesi demek işlemi eksik yaztığınızın kanıtıdır. Silme işlemi bittiyse 2. kez bilgisayarımızı yeniden başlatalım.
      Sabır bu beladan kurtulmamıza 10 dakika kaldı.
      3- AŞAMA- SON AŞAMA NETMAHAL İ TAMAMEN KALDIRIYORUZ.
      1- C:\Windows\System32 altında GroupPolicy adlı dosyayı bulun. Yalnız bu dosya gizlidir. Klasör seçeneklerinden gizli dosyayı göster demiştiniz 2. aşamada dolayısıyla bu dosyayı göreceksiniz.
      2- C:\Windows\System32 altında GroupPolicy içinde Machine klasörü bulunmakta, Machine içinde de Registry dosyası. Registry.pol dosyasını silin veya GroupPolicy klasörünün tamamınıda silebilirsiniz.
      3- Silmeniz gereken diğer bir dosya da C:\ProgramData\ntuser.pol dosyasıdır bunu da bulun, bulduğunuzda silin.
      4- AŞAMA- TARAYICINIZIN KISAYOLLARINI TEMİZLİYORUZ.
      Masaüztünüzde bulunan Chrome simgesine sağ tıklayıp –> Özelliklere girin ve orada yazan Hedefi “C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe” olacak şekilde değiştirin ve Uygulaya basın.
      Sorun artık çözülmüş olmalı eğer hala çözülmediyse yorum yazın, elimden geldiğince çözmeye çalışacağım
      Kolay gelsin

      ALINTIDIR

 2. kayıt defterindeki tüm dosyaları silmiyor bir dosyaya silinemiyor diyor
  “C:\Windows\System32” ve group policy dosyasını nasıl bulucam bulamıyorum
  yardımların ve bu güzel hizmetin için teşekür ederim. Allah razı olsun.

 3. AHMET BEY KARDEŞİM;
  UZUN BİR SÜREDİR NET MAHAL İLLETİNDEN KURTULMAYA ÇALIŞIYORDUM.
  BİR ÇOK ŞEY DENEDİM AMA OLMAMIŞTI.
  SENİN YÖNTEMİNLE BU İLLETTEN KURTULDUM.
  ELİNE KOLUNA YÜREĞİNE SAĞLIK.
  SAĞOLASIN.
  ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.

 4. her yolu denemiştim becerememiştim sonunda oldu ALLAH RAZI OLSUN . yapamayan arkadaşlar var ise adımları dikkatli yapsın ve güvenli modda deneyin

 5. Adımların hepsini uyguladım şuan için sıkıntı bitti gibi sonrasını bilmiyorum bu adımları elektronıkcimde yapmıştı ama geri geldi bunun nereden bulaştıgını tesbit edip birdaha indirmemek lazım

 6. Ahmet kardeşim, Çooook teşekkürler, belirttiğiniz adımları takip ettim ve Netmahal belasından kurtuldum. Öncelikle yaptığım işlem Google chrome ‘ı silmek oldu. 🙂

 7. Hasan gibi benimde internet explorer gitti. Baska da tarayicim yok bilgisayarimda. Su anda jetonu bitmis atarici cocuk gibiyim. MALA BAGLADIM

 8. Yaa kayit defterinden sildigim dosyalar yuzunden su anda bilgisayarda hic bir dosyayi acamiorum.Hangi dosyayi acacak olsam bu dosyayi destekleyecek program yuklu deil falan diip duruo

 9. Anlatım işe yaradı netmahal den kurtul win 7 home basic 64 bit işletim sistemimde adımları sırasıyla yapınca oldu. sadece 18. adımda cmd yi yönetici olarak açıp ntuser.pol bu dosyayı sil dediğimde anca silebildim bilginiz olsun. Gene silinmezse ” attrib -r -h -s -a C:\ProgramData\ntuser.pol”bu komutu girin. Anlatım için teşekkürler.

 10. arkadaşalr en kesin çözüm başlat dan araya : ” kurtarma” yazın ordan bilgisayarınıza bulaşan virisin tarihinden önceki tarihi seçin ve kurtarma yapın
  ve baktıgında sorun yok olcaktır ……..

 11. çok uzun değil arkadaşlar, bu Çinliler bilgisayarın her yerine kopyalamışlar programı. çok detaylı anlatılmış, ben yaptım oldu., çok teşekkürler arkadaşım.

 12. Ahmet Allah senden razı olsun.Dediklerini uyguladım ve Netmahal illetinden kurtuldum.Gerçekten uğraşların için teşekürler.Siteni takip edeceğim güzele benziyor.Tekrardan teşekür ederim.

 13. Dediklerinizin hepsini uyguladım ve netmahladen kurtuldum fakat bu sefer de İnternet explorer açılmıyor. Explorer Üzerine tıkladığımda ekrana 1saliseden daha kısa bir süre içinde gelip kayboluyor ve açılmıyor. chromeden tekrar explorer yüklemek istediğim zaman bu zaten bilgiyarınızda yüklü diyor. tamamen silmeyim diyorum bu seferde trustedinstaller izin vermiyor diyor ve kaldıramıyorum. ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

 14. “C:\Windows\System32” altında “GroupPolicy” içinde “Machine” klasörü bulunmakta, “Machine” içinde de “Registry” dosyası vardır. “Registry.pol” dosyasını siliniz veya “GroupPolicy” klasörünün tamamını da silebilirsiniz.

  demişsiniz buraya kadar her şey süper ama bu “C:\Windows\System32 yi nereden aratıcam acaba .

 15. Uzunca bir süredir oluşturulmasında ve internete yerleştirilmesinde emeği geçenleri Analarıyla andığım NETMAHAL in peşini bırakmamak lazım kimse bunlar bulup anmayı gerçekleştirmek lazım.

 16. bilgiler icin tesekkurler. bende epey ugrastım buradaki 8sagolsun arkadasların) yardımlarla. 1 kac gun idare etti, yeni sayfa ac yaptıgımda gene karsıma cıkıyor.

  ana sayfada acılmaması icin kestirme bir cozum olabilir. denedim işe yarıyor.

  google da bir sayfa acın (gene netmahal gelecek karsınıza)
  sonra begendiginiz / favoriniz olan sayfaya gidin.
  sayfa acılınca, o linki tepeden tutup masa üstüne kısa yol yapın.
  masa ustundeki google u silin.

  tıkladıgınızda hep favori sayfanız gelecek karsınıza.

  ama dedigim gibi yeni sekme acınca bir turlu cozulmuyor

 17. Merhaba, az önce bende bilgisayarımdan kaldırdım. Ve bu kadar karışık işlemlerle başınızı ağrıtmadan programsız nasıl kaldırdığımı söyleyim. Ve Group Policyde bilmeden kaldıracağınız dosyada işletim sistemini down etmeniz söz konusu. gelelim nasıl yaptığıma

  Chrome kullandığınızı var sayıyorum.
  chrome ikonuna sağ tıklayın özelliklere basın, hedef yazan kısımda

  “C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe” yazması lazım ” üst tırnakdan sonra yazanları silin uygula tamam deyin daha sonra.
  explorerEx64.dll yada explorerEx.dll dosyalarını normal yolla silemezsiniz. Bilgisayarınızı yeniden başlatın bilgisayarınız yeniden başlarken f8 ile başlat menusune girin “komut sistemi ile güvenli başlatı seçiniz.
  Komut penceresi ile bilgisayarınız açılacak ve arka planda hiç bir uygulama çalışmayacak

  windows7’de c:\Users\kullanıcı adınız> cd.. yazarak c:\ dönün kullanıcı dosyalarından çıkmış olacaksınız. Daha sonra komut penceresine şunları yazın

  c:\> cd Users\bilgisayarınızınadı\AppData\Roaming\Mactowebise

  c:\Users\bilgisayarınızınadı\AppData\Roaming\Mactowebise> del explorerEx64.dll
  dosyayı silecek. sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Users\bilgisayarınızınadı\AppData\Roaming\ gelin mactowebise klasörünü shift+dell ile silin bilgisayarınız temizlendi.

 18. Selamun aleyküm arkadaşlar’ uzun bir araştırma sonucu nethamal denen illet benimde pc yerleşmişti’ ve ne yaptıysam kaldıramadım’ yaklaşık 1,5 hafta araştırdım aklınıza denen bütün virüs proğramlarını kullandım ama olmadı’ konuyu fazla uzatmiyacagım’ eger görev yöneticisyle veya regedit’ hatta komut sistemıyle daha fazlası ntsvc.exe ugraşmak istemeyen arkadaşlar’ internetten full olmak şarkıyla Spy Emergency adlı programı pc kurup tarattırmanız yeterli olacaktır. Spy Emergency adlı proğram virüs proğramı değildir cünkü virüs proğramı nethamal kaldırmaz’ Nethamalı kökünden kazıyan tek
  Spy Emergency adlı proğramdır. Tarattırın keyfinize bakın’ NETGATE Spy Emergency, virüsler dışındaki tüm zararlıları engelleyebilme özelliğine sahip bir güvenlik yazılımıdır. Gerçek-zamanlı koruma ve kendiliğinden veritabanı güncelleme yeteneğine sahip olan yazılım; reklam araçlarını, casus yazılımları, truva atlarını, internet solucanlarını, activex bileşenlerini, kısacası tüm zarar verici araçları engelleyebilen bir veritabanına sahiptir. Tarattırın bilgisayarınız kapanıp acıldıgında nethamal denen illetin bütün dosyaları yok olacaktır saygılar.

 19. dediklerinizi sırasıyla yaptım eksiksiz ve tam olarak ama yinede düzelmedi pc ye yaptıktan sonra reset de attım yinede aynı ne yapabilirim ?

 20. C:\ProgramData\ntuser.pol bulamıyorum hangi dosyanın içinde soldaki windowsta tıklıyorum C:\ProgramData\ntuser.pol atıyorum çıkıyo sonra sağ yapıyorum sil yok silemiyorum onu acil cevap lütfen çok gerekli

 21. merhaba arkadaşlar yukarıda belirtilen tüm işlemleri yaptım ve bilgisayarı baştan başlattım sonuç olarak hüsrana uğradım çünkü gitmemişti. fakat kendim biraz uğraştıktan sonra tamamen silmeyi başardım.

 22. Teşekkür ederim kardeşim, uzun süredir kaldırmakla uğraşıyordum bir türlü kaldıramamıştım. Ama yazdıklarını uyguladım ve tamamen kaldırdım bilgisayarımdan. Tekrar teşekkür ederim….

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.