WordPress İçinde Özel Proje Oluşturmak

Ahmet

Sıradan bloglardan birisi :) Google+

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

7 Cevaplar

 1. cgr dedi ki:

  Hocam bu yöntemle sayfa yapısını

  “siteadresi.com/sayfa-baslik/”

  şeklinden

  “siteadresi.com/indir/sayfa-baslik” şekline getirdim. Bu yüzden 2 şekilde de aynı sayfaya ulaşılabiliyor. Ben sadece 2. link ile ulaşılasını istiyorum yani 1. çalışmasın. Rewrite_rule’ları listelediğim zaman

  “[indir/([a-zA-Z0-9-]+)$] => index.php?&pagename=$matches[1]”
  “[page/?([0-9]{1,})/?$] => index.php?&paged=$matches[1]” şeklinde ikisi de bulunuyor. Page olan kısmı nasıl silebilirim acaba?

  • admin dedi ki:

   4 nolu “Aldığımız Parametreleri İşlemek” ve 5 nolu “Özel .php Dosyamızda Parametreleri İşlemek” içeriğinde anlatmaya çalıştığım if kontrolünü kullanarak hangi url deseninde hangi sayfanın açılacağını kontrol edebilirsiniz.

 2. Hamdi dedi ki:

  Sürekli sayfa bulunamadı hatası alıyorum. Herşeyi harfiyen yapmama rağmen 🙁

 3. Esra dedi ki:

  Merhaba, benim sorum şu şekilde: mesela abc.com adında domain adım var ve ben bu alan adına blog kurdum adres cubuğunda abc.com/esra şeklinde görünmesini istiyorum . Herhangi bir yazıya tıklandığında ise abc.com/esra/yazi şeklinde görünmesini istiyorum. Bu mümkün mü?

  • Ahmet dedi ki:

   Merhaba Esra,
   Yukarıda bahsettiğin turdeki link yapısı, önerilen bir yapı değildir. Ama yapılabilir. Ftp adresinize giriş yapıp daha sonra public_html klasörünüz içine esra adında bir klasör açıp daha sonra wordpress kurulum dosyalarını bu klasör içine atarak kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.
   Bunun yerine subdomain kullanmak daha mantılı gibi görünüyor. Bu sayede esra.abc.com/yazi sekinde link yapınız olacaktır.

  • Mert dedi ki:

   Ayarlar > kalıcı bağlantılar sayfasından özeli seçip ‘/esra/%postname%/’ olarak ayarladığın zaman bağlantılar istediğin gibi olacaktır. (tırnaklar hariç)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.